DUŻE ZAINTERESOWANIE CERTYFIKATAMI INTEGROWANEJ PRODUKCJI
Ponad 100 osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu dotyczącym uzyskania Certyfikatu Integrowanej Produkcji.
Uczestników powitał Mirosław Mazuruk Prezes Zarządu. O założeniach programu oraz o korzyściach płynących z certyfikacji upraw mówił Zbigniew Piper przedstawiciel MODR Warszawa. O najnowszych zaleceniach nauki w tym zakresie mówiła Pani prof. dr hab. Małgorzata Korbin – Dyrektor Instytutu w Skierniewicach.
Informacje o szkoleniach można uzyskać pod numerem telefonu: 22 721 55 23 lub 22 721 55 05.
Dla pierwszych 100 osób szkolenia związane z IP będą bezpłatne (finansowane przez WR-SRH).
Integrowana Produkcja Roślin to nowoczesny, krajowy system jakości żywności wykorzystujący w zrównoważony sposób, postęp technologiczny i biologiczny w uprawie roślin . IP zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. Produkcja roślin daje pierwszeństwo metodom produkcji innym niż chemiczne, czyli takim jak biologiczne i agrotechniczne. Stosowanie nawozów mineralnych oparte jest o wymagania pokarmowe roślin z uwzględnieniem aktualnej zasobności gleby. Potwierdzeniem wysokiej jakości plonów pochodzących z Integrowanej Produkcji Roślin jest certyfikat i zastrzeżony znak Integrowanej Produkcji Roślin.
Certyfikat stanowi gwarancję, że wyprodukowane płody rolne są bezpieczne dla konsumenta, a w szczególności nie zwierają pozostałości środków ochrony roślin oraz metali ciężkich, i innych substancji szkodliwych dla zdrowia, w ilościach przekraczających obowiązujące normy. W krajach Europy zachodniej znakomita większość gospodarstw stosuje systemy Integrowanej Produkcji.